Wybór alarmu a zwierzęta domowe

Wysłane przez: Robert W: Podkategoria 1 Na: Komentarz: 0 Hit: 429

Dobór czujek do alarmu w domu ze zwierzętami.

Częstym problemem przed jakim stoimy podczas instalacji systemu alarmowego w domu jest obecność zwierząt domowych. Już na etapie projektowania oraz doboru elementów systemu alarmowego musimy wziąć to pod uwagę. Ponieważ zwierzęta najczęściej cały czas poruszają się po domu, głównym problemem jest zastosowanie czujek ruchu.

Aby rozwiązać problem obecności zwierząt domowych możemy zastosować kilka metod.

  1. Najbardziej radykalna metoda to zamykanie zwierząt w jednym pomieszczeniu gdzie nie montujemy żadnych czujek ruchu. Jeżeli jest to pomieszczenie z oknami/drzwiami zewnętrznymi możemy zastosować na nich kontraktony. Dodatkowo możemy zastosować czujki zbicia szyby.
  2. Druga metoda to nieużywanie w ogóle czujek ruchu. Montujemy jedynie czujki na drzwi i okna, czujki zbicia szyby i czujki drgań.
  3. Jeżeli zwierzęta rzadko zostawiamy w uzbrojonym domu możemy zastosować modyfikacje metody nr 2. Montujemy czujki jak w punkcie 2 oraz czujki ruchu. Wszystkie alarmy SATLINK mają dwa tryby uzbrojenia: uzbrojenie całkowite oraz uzbrojenie „w domu”. Przy uzbrojeniu w całkowitym wszystkie czujki są aktywne i wywołają alarm. Przy uzbrojeniu „w domu” część czujek jest aktywnych i wywoła alarm, a część możemy zaznaczyć aby nie były aktywne i nie wywołały alarmu. W tym przypadku czujki ruchu zaznaczamy jako nieaktywne w trybie „w domu”. Jeśli zwierzęta zostają w domu jak chcemy uzbroić alarm, to uzbrajamy go w trybie „ w domu”. Jeśli natomiast zwierzęta nie będą w domu po uzbrojeniu, wówczas robimy uzbrojenie całkowite w którym również czujki ruchu są aktywne.
  4. Jeżeli chcemy zastosować czujki ruchu w pomieszczeniach gdzie będą poruszać się zwierzęta musimy ja odpowiednio dobrać oraz zainstalować. W ofercie SATLINK są czujki niereagujące na zwierzęta. Podstawowym parametrem którym należy brać pod uwagę podczas doboru czujki jest waga zwierzęcia. Np. czujka SL-HW07 ANIPET nie powinna reagować na zwierzęta o wadze mniejszej niż 25kg. Drugim ważnym parametrem jaki należy brać pod uwagę jest to jak zwierzęta poruszają się po naszym domu. I tak np. duży pies zwykle porusza się tylko po podłodze i nie wchodzi na żadne wysokie meble. Możemy wówczas zastosować zwykłe czujki ruchu należy jedynie podnieść poziom detekcji ruchu dla czujki, aby „łapała” tylko ruch np. powyżej 1 metra. Jeśli natomiast mamy kota lub inne zwierzę które potrafi skakać po meblach wysoko musimy zamontować czujki ruchu w takim miejscu aby zwierzę nie zbliżyło się do czujki na odległość mniejszą niż 2 metry.

Stosując czujki ruchu ANTIPET musimy pamiętać że czujki takie nie są doskonałe i często konfiguracja i montaż czujek ruchu wymaga długiego dostrajania.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień